background
Služby

Návrhy interiérů

úprava interiéru bytu Interiér bytu (ale i nebytových prostor jako jsou např. obchody, restaurace, kavárny, kanceláře, školy nebo zdravotnické ordinace), aniž bychom si to přímo uvědomovali, bezprostředně ovlivňuje kvalitu našeho života. Kvalitně vyřešené prostředí podporuje naší vnitřní harmonii. 

Architektem zpracovaný návrh na úpravu interiéru ukazuje odborně zpracovanou vizualizaci budoucího řešení, které klientovi umožní snadnější rozhodování.

Návrh interiéru může zasáhnout i do stávajícího dispozičního řešení a často vyvolá i nezbytné stavební úpravy. Rozsah změn je vždy závislý na představách a požadavcích klienta o novém využití prostoru a také na možnostech prostoru ze stavebně-technického hlediska. 

Nejčastěji prováděné úpravy v bytech klientů se týkají kuchyní a koupelen, kde zejména požadavky na moderní bydlení se v posledních letech radikálně mění. Tyto změny jsou vyvolávány i obrovskou nabídkou trhu, ve které se většina klientů jen obtížně orientuje. Navrhované úpravy interiérů se týkají i podlah a stěn. Jejich povrchového provedení, výběru materiálů i barevnosti. 

Běžným řešením nabídky architekta je i návrh nábytku vyrobeného na míru nebo doporučení a pomoc při výběru zařízení dostupného z běžné nabídky na trhu. 

Významnou avšak často opomíjenou součástí interiéru jsou svítidla. Jejich umístění je třeba plánovat již při zpracovávání projektu. Architekt může poskytnout radu a orientaci v nabídce trhu. 

architektonické poradenství